Безліч людей й досі вірить у міф про те, що конопля – суто шкідливий продукт, який використовується тільки наркоманами. Це відверта брехня, нав'язана антинаркотичною пропагандою та масовою культурою. Можливо люди самі прийняли таку точку зору, оскільки існує набагато більше згадок про канабіс як легкий наркотик, ніж як про промислову культуру. Незважаючи на популярність курильної марихуани, ця рослина є скарбом для будь-якої людини: за допомогою канабісу можна виготовити практично будь-який продукт. На сучасному ринку товарів можна знайти понад 35 000 виробів з конопляного листя, суцвіть та інших частин рослини.
Цікаво, що у виробництві використовується лише технічна конопля. Це рослина з мінімальним вмістом психотропних компонентів або їх повною відсутністю. Рівень тетрагідраканабінолу (ТГК) не перевищує одного відсотка, а у поодиноких випадках – чотирьох. Навіть за 4% вмісту ТГК людина не відчує особливого впливу на свою свідомість. Отже, що роблять із конопель?
Мореплавання
У морській справі марихуана − незамінна сировина, її використовують на кораблях та човнах ще з Середніх віків. Причиною цього стало те, що коноплі – це єдиний натуральний матеріал, який не змінює свою структуру, колір та міцність під впливом солоної води. Ця рослина стає помічником у виготовленні вітрил, снастей, канатів та іншого морського приладдя. У словнику англійської мови можна знайти слово «canvas», яке перекладається як «полотно». Спочатку це слово використовувалося в Голландії та означало «канабіс».
Папір
Саме з конопляного паперу зроблено першу друковану Біблію Гутенберга, перші паперові гроші в Китаї, Декларацію незалежності та Конституцію Сполучених Штатів. У ХІХ столітті близько 90 відсотків паперу виготовлялося з технічної марихуани. Наші пращури використовували коноплю зовсім не через те, що не знали про можливість виготовлення паперу з дерев. Папір з канабісу більш зносостійкий, дешевий і довговічний, ніж «дерев'яний» аналог. Ще одна перевага марихуани полягає в тому, що один конопляний кущ у середньому росте 4 місяці, а щоб зрубати дерево, потрібно чекати десятки років. До того ж, конопляний папір вигідніший ще й тому, що для створення однакової кількості паперових виробів сировини з конопель витрачається в 4 рази менше, що підкреслює її економічність.
Конопляна олія
В олії з насіння канабісу міститься безліч поживних компонентів і вітамінів: A, B1, B2, B3, B6, C, D і E. Крім того, в її складі налічується близько 20 амінокислот, серед яких 9 є незамінними, тобто необхідними для підтримки здоров'я організму. Ці амінокислоти, крім конопель, містяться тільки в морепродуктах, і то в невеликих кількостях. Необхідні людині кислоти Omega-3 та Omega-6 також є в складі олії.
Її використовують як у лікувальних цілях, так і у косметологічних. Конопляна олія застосовується для виготовлення різних косметичних засобів, які сприяють розгладженню зморшок, очищенню обличчя та загалом допомагають боротись зі старінням. Конопляні ліки згадуються у багатьох медичних книгах минулих століть. На сучасному ринку конопляної косметики немає рівних чеській компанії "Канадерм".
Олія з конопель також використовується для створення засобів для фарбування. Особливої популярності конопляні фарби набули в середині минулого століття, адже вони були більш екологічними і швидше висихали.
Текстильна промисловість
Після обробки стебла марихуани з отриманих волокон виробляють тканину. Тканинна продукція конопляного світу відрізняється міцністю, як і папір. Якщо хочете надовго зберегти яскравість речей, їх стан та новизну, купуйте тканину з канабісу. Раніше з тонких волокон конопель робили пелюшки, гардини, простирадла. Багато бабусь, напевно, люблять хвалитися своїми скатертинами та іншими виробами з конопель, які зберігають колишній вигляд протягом 50 років, з натяком на те, що «зараз такого не роблять». Ще й як роблять! Деякі світові дизайнери використовують марихуану у виробництві своїх речей.
Одяг
Вчені стверджують, що навіть наші пращури 10 тисяч років тому шили вбрання з канабісу. Це підтверджується численними розкопками та археологічними працями. Спортсменам рекомендується носити конопляний одяг через його здатність зберігати природний теплообмін тіла. Тканина майже не пропускає ультрафіолет, який сприяє розмноженню шкідливих мікроорганізмів. Перші джинси Levi Strauss & Co., більш відомої як Levi's, були пошиті також з конопляного волокна в середині XIX століття.
Взуття
Взуттєва продукція з марихуани славиться екологічністю та довговічністю. Експерименти, що досліджують таке взуття на опір навантаженням, поганим погодним умовам та пошкодженням, підтвердили, що конопляні вироби якісніші, ніж їхні брати. Можна не боятися виникнення грибка та інших шкідливих захворювань ніг, оскільки взуття з канабісу протидіє шкідливим бактеріям. Такі відомі компанії, як "Нью Беланс", "Адідас" та "Найк", при виготовленні кросівок додають до матеріалу волокна марихуани.
Мотузки
Нескладно здогадатися, яка з мотузок найміцніша у світі. Звичайно ж, виготовлена з конопель. За зносостійкістю її можуть випередити лише товари, виготовлені з додаванням штучної сировини. Будівництво, господарство, декоративне оформлення – скрізь застосовується конопляна мотузка. З неї виробляють пожежні шланги, шпагати, меблі.
Утеплювач
Завдяки здатності протидіяти шкідливим мікроорганізмам конопляні утеплювачі стійкі до перепадів температури, виріб не покривається пліснявою та іншими неприємними субстанціями. Цей легкий матеріал утримує тепле повітря, що дозволяє почуватися комфортно. Монтаж утеплювача з канабісу досить безпечний – для цього не потрібно купувати спеціальне захисне приладдя.
Борошно
У різних національних кухнях конопляне борошно стоїть на одному з перших місць за частотою використання. Найчастіше роблять суміш із пшеничного та конопляного борошна в пропорції 4:1. Твори кулінарного мистецтва віддають горіховим смаком та ароматом, а також підвищується їх поживна цінність. Люди, які не переносять вміст глютену в їжі, можуть спокійно вживати страви з канабісу.
Автомобілі
Mercedes, BMW, Audi, Fiat, Ford − автомобілебудівні підприємства, які протягом декількох років використовують канабіс у якості сировини для виготовлення машин. Конопляні волокна додають до матеріалу, який застосовується для створення оббивки салону. Деякі деталі також виготовляються з марихуани. На одну машину BMW витрачається близько п'яти кілограмів конопляного волокна. Канадська компанія "Motive Industries Inc" випустила автомобіль "Kestrel", кузов якого виготовлений з коноплі. Його називають найзеленішим автомобілем у світі.
Літаки
Вперше канабіс зайняв своє місце в літакобудуванні в нульових роках XX століття – його використали для створення Boeing-787. Конопляний корпус відрізняється зниженою масою та жорсткішою поверхнею. За окремими властивостями цей корпус перевершує навіть сталеві конструкції.
Акумулятори
Акумуляторні батареї поки не дуже поширені у світі, проте в Канаді вже зайнялися розробкою спеціальних моделей. За допомогою дешевих перероблених волокон та інших матеріалів створюють біорозкладні акумулятори. Такі батареї досить швидко заряджаються і віддають енергію.
Висновок
Отже, коноплі – універсальний засіб, який знаходить застосування практично у будь-якій галузі промисловості. Технічна конопля – це не легкий наркотик, а рятівник людства, адже це чиста сировина, яка не забруднює навколишнє середовище. Завдяки екологічним властивостям канабісу людина може зменшити кількість вирубаного лісу, покращити стан повітря, побудувати більш зносостійкі будинки тощо. Виробництво з марихуани має розвиватися, до того ж канабіс набагато легше і дешевше вирощувати та обробляти, ніж поширені культури.