Важливо! Всю інформацію викладено виключно в просвітницьких цілях. Інформація не закликає до вирощування чи вживання.

 

Нещодавно кількість пошукових запитів «чому мені останнім часом сняться дивні сни» у Google збільшилася вчетверо. Схоже, що глобальна пандемія коронавірусу викликала тривожні сновидіння, які пов'язані з ізоляцією або іншими її наслідками. Тому немає нічого дивного в тому, що з початку пандемії Ви відчуваєте труднощі зі сном і хотіли б їх вирішити.

Згідно з новим дослідженнями, які проводились у Австралії, канабіс може забезпечити ефективне лікування пацієнтів з хронічним безсонням. Хоча окремі повідомлення раніше вказували на таку можливість, це дослідження є першим подвійним сліпим, плацебо-контрольованим клінічним випробуванням, що демонструє наукові докази впливу марихуани на дане захворювання.

Незалежне дослідження фінансувалося компанією Zelira Theotherapy, що займається виробництвом медичної марихуани, і проводилося вченими з Університету Західної Австралії.

Дослідження розпочалося у 2018 році після того, як вчені набрали 23 учасники, у яких діагностували хронічне безсоння. Потім протягом двох тижнів їм давали або активну дозу канабісу, або плацебо. Було дозволено прийом однократних та подвійних доз, залежно від вподобань пацієнтів та тяжкості їх симптомів. Активна настойка марихуани була запатентованою сумішшю канабіноїдів під назвою ZTL-101, яка містить як ТГК, так і КБД. Нині дослідники не розкривають точну формулу.

Вчені вимірювали якість сну піддослідного декількома методами, включаючи цифрові трекери сну, суб'єктивні реакції та індекс виразності безсоння (ІВБ) – медичний опитувальник, який використовується для реєстрації симптомів безсоння.

Серед тих, хто приймав активну дозу марихуани, показники ІВБ впали на 26 відсотків, і це зниження було вищим у тих, хто приймав подвійну дозу настойки. Учасники лікування також стали більше спати, почали швидше засинати та повертатися до сну після пробудження, ніж піддослідні з групи плацебо. Вони також стверджували, що почуваються не такими стомленими, менш схильними до стресу, і повідомили про значне поліпшення якості свого життя.

«Це дослідження є найбільш ретельним клінічним випробуванням, яке коли-небудь проводилося для оцінки терапевтичного потенціалу лікарського канабісу в лікуванні симптомів хронічного безсоння», – йдеться в заяві провідного дослідника Пітера Іствуда. «Той факт, що лікування ZLT-101 дозволило досягти статистично значущих дозозалежних покращень за широким спектром ключових показників безсоння, вражає, особливо з огляду на короткий двотижневий прийом препарату».

Близько 30 відсотків американців схильні до безсоння. Стати жертвою цієї хвороби більше шансів у тих, хто страждає від хронічного болю, серцево-судинних захворювань та психічних розладів, таких як тривога чи депресія. Нещодавнє дослідження також показало, що медична марихуана допомагає пацієнтам з хронічним болем, які страждають на безсоння, спати всю ніч. Однак у ньому також з'ясувалося, що у людей з такою недугою зрештою може розвинутися толерантність до марихуани, що може призвести до переривчастого сну.

Стаття за матеріалами ресурсу https://www.thegrowthop.com/