Важливо! Всю інформацію викладено виключно в просвітницьких цілях. Інформація не закликає до вирощування чи вживання.

 

Згідно з даними, які отримали в ході опитування канадських нефрологів, передбачається, що вживання марихуани може відігравати позитивну роль в усуненні симптомів.

Використання канабісу для лікування симптомів хронічної хвороби нирок (ХХН) може бути багатообіцяючим, але відсутність відповідних знань і визнання серед лікарів може уповільнити прогрес.

Хоча ХХН, яка передбачає поступову втрату функції нирок, невиліковна, є певні кроки, які можна зробити, щоб «полегшити симптоми та зупинити погіршення стану» − зазначає Національна служба охорони здоров'я Великобританії.

"Запущена хронічна хвороба нирок може призвести до накопичення в організмі небезпечного рівня рідини, електролітів та відходів" − йдеться у дослідженні приватного медичного та дослідницького центру Mayo Clinic. Лікування ХХН "зосереджено на уповільненні прогресування пошкодження нирок, зазвичай шляхом контролю причин захворювання" − додають представники центру.

Щоб визначити, чи може канабіс допомогти в лікуванні симптомів даної хвороби, автори попереднього дослідження з Kidney Medicine, офіційного журналу Національного ниркового фонду (добровільна медична організація США) розіслали опитування поштою кожному зареєстрованому нефрологу в Канаді. Лікарів опитували щодо їх поточних призначень, ставлення до медичних продуктів канабісу та загального рівня комфорту при їх використанні.

Дослідники виявили, що ці три фактори «можуть обмежувати ширшу оцінку та використання канабісу».

З 208 нефрологів, які взяли участь в опитуванні, лише 10,1% повідомили, що на даний момент вони призначають канабіс, при цьому найчастішою (95,2%) причиною цього є хронічні больові синдроми.

Більше половини респондентів, 55,5%, вказали, що «зміни в легальності канабісу не вплинули на їхнє рішення щодо його призначення».

Рівень комфорту використання медичної марихуани розглядався як важливий чинник. Загалом 59% опитаних нефрологів зазначили, що обсяг медичної літератури про канабісу є недостатнім, а 91% повідомили, що «подальші дослідження його ефективності та безпеки, ймовірно, вплинуть на їх призначення».

Питання призначення лікарської марихуани від болю також було розглянуто у минулорічному дослідженні, в якому порівнювалися відношення ізраїльських та тайських студентів-медиків до канабісу.

Студенти-медики з Ізраїлю повідомили, що почуваються непідготовленими, незважаючи на те, що вони більше підтримують використання медичного канабісу (МК) для лікування болю, ніж їхні колеги з Таїланду. Отримані результати «наголошують на необхідності створення навчальної програми, розробленої з урахуванням використання МК, щоб підвищити готовність студентів обслуговувати пацієнтів із болем або іншими захворюваннями, при яких може допомогти МК» — пишуть автори дослідження.

Щодо ХХН, то останнє дослідження повідомляє про широку підтримку серед канадських нефрологів «у заохоченні пацієнтів до участі у вивченні ефективності та безпеки застосування канабісу людьми з цим захворюванням».

Крім того, «з огляду на обмежені терапевтичні можливості, доступні для контролю симптомів при ХХН, це дослідження демонструє потенціал у зміні загальнонаціональної практики, якщо ефективність та безпека канабісу для цієї групи пацієнтів будуть підтверджені».

У канадському дослідженні, опублікованому в 2020 році, повідомляється, що «нефрологи широко підтримують використання та вивчення канабіноїдів у лікуванні симптомів у пацієнтів із захворюванням нирок».

В огляді дослідження, опублікованому три роки тому в Canadian Journal of Kidney Health and Disease (офіційний журнал Канадського товариства нефрології), розглядалося використання несинтетичних канабіноїдів для лікування поширених симптомів на пізніх стадіях ХХН, включаючи хронічний біль, нудоту і блювоту, анорексію, свербіж та безсоння.

«Допоки не будуть проведені подальші дослідження, використання несинтетичних канабіноїдів у лікуванні симптомів у пацієнтів з ХХН має бути обмежене усуненням хронічного невропатичного болю» — наголосили вчені.

Автори останнього дослідження ХХ визнають, що такі обмеження можуть бути викликані браком конкретних даних та їх застосування на практиці.

Стаття за матеріалами ресурсу https://www.thegrowthop.com/