Важливо! Всю інформацію викладено виключно в просвітницьких цілях. Інформація не закликає до вирощування чи вживання.

 

Суперечка про найкраще середовище для вирощування канабісу триває десятиліттями. Зазвичай вона відбувається між прихильниками культивації на відкритому повітрі та прибічниками селекції марихуани у приміщенні. Існують явні переваги в обох методах – безкоштовне сонячне світло та дешева земля протиставляються можливості постійного контролю та послідовності, у той час як вирощування в теплицях дарує переваги обох способів. Проте сьогодні вектор дискусії змінився.

Легалізація канабісу у Північній та Південній Америці перемінила правила цієї «гри». Раніше марихуану вирощували переважно в приміщенні, подалі від сторонніх очей, але сьогодні таємні поля перетворилися на справжню агрокультуру і комерціалізація змінила хід дискусії. Для підприємств питання про середовище вирощування полягає в основному в прибутку, який вони отримують.

Загальна відповідь для аматорів та великих компаній однакова: все залежить від обставин.

Важливі фактори: вартість, клімат та якість

«У якому середовищі краще вирощувати канабіс насправді залежить від аспекту, на який Ви спираєтеся», – каже Ед Розенталь, відомий експерт з канабісу, письменник та адвокат. "Усе залежить від ситуації".

Розенталь стверджує, що клімат є важливим фактором як для аматорів, так і для комерційних компаній. Насінню потрібне сонце і тепло, щоб прорости. Залежно від широти змінюється тривалість світлового дня та вегетаційного періоду. Місцевість, у якій Ви живете, також має значення. Так, якщо Ви проживаєте у місті або боїтеся зайвих поглядів, вирощування у приміщенні підійде краще.

Селекція канабісу у приміщенні дозволить Вам повністю контролювати середовище вирощування, включно з температурою, джерелом світла, рівнем CO2 та вологістю, не орієнтуючись на погодні умови. При такому методі розведення зазвичай виходить рослина з вищим рівнем ТГК.

Також впливає вартість. Селекція канабісу поза приміщенням зазвичай вимагає менше вкладень. Нижча врожайність або коротший період вегетації можуть бути компенсовані низькою вартістю землі. За словами Розенталя, який зараз працює консультантом із селекції канабісу, використання безкоштовного сонячного світла та ґрунту — чудовий спосіб заощадити. Хоча в цьому випадку селекціонери мають «природні» ризики. "Це працює в обидві сторони".

Враховуючи переваги розведення канабісу на вулиці, варто також зауважити, що багато недоліків можуть бути усунені незалежно від Вашого місця проживання. Жодна лампа не виробляє такий самий спектр випромінювання, як сонце. Деякі споживачі стверджують, що хоча канабіс, вирощений на вулиці, може бути не таким гарним на вигляд, але його смак, аромат та ефекти кращі, ніж у вирощеного в приміщенні.

Вирощування насіння на вулиці

Це може здатися дивним, але вирощування канабісу просто неба може бути кращим варіантом у холодному кліматі.

Одним із недавніх консультаційних проектів Розенталя було вирощування марихуани поза приміщенням у північній частині Канади. За його словами вегетаційний період триває лише 3 місяці, так що вдасться зібрати лише один урожай. Хоча врожайність з акра землі низька, а рівень ТГК є посереднім, це не є критично важливим фактором для місцевих селекціонерів. Якщо у виробника канабісу є 200 акрів дешевої землі, і кінцевим продуктом виступить саме концентрат канабісу, а не шишки, він може отримати великий прибуток за мінімальних вкладень.

Розенталь говорить, що головним фактором є ​​кінцева мета. Якщо Ви хочете отримати певний сорт канабісу, чудові пахучі сушені шишки, то виведення марихуани в приміщенні буде найкращим варіантом, навіть незважаючи на початкові вкладення та витрати на обслуговування.

На думку Розенталя ключовою помилкою може стати те, що виробники не підлаштовуються під клімат. Мислення, характерне для ери заборони, все ще має місце. Яскравим прикладом є думка, що чим більшим є кущ, тим краще. Маленька одностеблова рослина може виробляти більше шишок, у той час як велика витрачає багато енергії на вирощування стебел та листя. «Це лише марна витрата енергії, у селекції все зводиться до кількості врожаю», — говорить Розенталь.

«Вам варто дивитися на вирощування канабісу з аграрної точки зору. І судячи з того, що я бачу, більшість великих компаній усе ще не розуміють цього», – сказав Розенталь.

Селекція у приміщенні

У роботу канадської компанії Organigram вкладено схожі основні принципи. Їхні виробники зосередилися на досягненні кінцевого результату — рослини мають приносити прибуток. Тому вони постійно намагаються покращити методи селекції канабісу.

"Ми поважаємо рослини, але вони повинні приносити прибуток", – говорить Метт Роджерс, старший віце-президент компанії Organigram.

«Коли канадський ринок із продажу канабісу кілька років тому відкрився, ми вирішили спрацювати у довгостроковій перспективі. У той час як інші компанії вривалися на ринок, роблячи ставки на дешевий товар з високою продуктивністю, Organigram побачили чудову можливість виділитися серед інших», – каже Роджерс. «Якість переможе. Висловлюючись фігурально, ми вирощуємо спортсменів, які поїдуть на Олімпійські ігри».

За його словами компанія Organigram витратила 250 мільйонів канадських доларів на будівництво свого підприємства. Воно складається з більш ніж 100 кімнат для селекції, кожна з яких може бути адаптована до конкретних кліматичних потреб різних сортів.

Усі вони були протестовані на здатність підтримувати постійну температуру, вологість, рівень СО2, кількість світла та інші показники у кожному куточку кімнати. У будь-якій з них можна виростити до 5 посадок на рік, що в сумі дає близько 500 врожаїв і приголомшливу можливість отримання 100 000 кілограмів марихуани, готової до продажу.

«Наявні дані дозволили нам ухвалити правильні рішення. Це саме той випадок, коли навіть дрібниця впливає на загальний результат», – каже Роджерс.

Ці висновки ґрунтуються на дослідженнях та розробках, що проводились у лабораторіях (від 5 до 15 одночасно). Один експеримент показав, що в кімнаті з 70 рослинами, якнайдалі посадженими одне від одного, було зібрано стільки ж шишок, скільки дають 100 рослин, які розмістили ближче. Враховуючи кількість кімнат, різниця у вартості саджанців буде величезною.

Вирощування канабісу просто неба має багато переваг. Але пристосовані приміщення і технології, що розвиваються, — те, що відповідає цілі Organigram. А їхня мета — стабільно висока якість.

Як і Розенталь, Роджерс підтримує цілеспрямовану селекцію.

«Потрібно не просто вирощувати канабіс, а з якоюсь певною метою».

Найкраще з обох методів: гібридна селекція

На іншому континенті мета компанії Plena Global – виробляти канабіноїдні складові для фармацевтичної індустрії. Відповідно до неї вони обрали місце для селекції. Це канадська компанія, але їх плантації просто неба знаходяться в Південній Америці.

"Перевага селекції в іншій країні, звичайно ж, – вартість", – говорить Річард Цвіккі, засновник та генеральний директор Plena Global. Він визнає, що вирощування канабісу поза приміщенням пов'язане з певними труднощами, проте виробничі витрати Plena становлять менше 20 центів з грама.

Здебільшого це пов'язано з тим, що плантації компанії знаходяться в Колумбії. Вони розташовані на висоті понад 300 метрів над рівнем моря. Рослини, розташовані ближче до сонця, одержують більшу кількість сонячного випромінювання. Завдяки цьому вегетаційний період триває цілий рік.

Однак компанія Plena вирощує канабіс не тільки просто неба. Селекціонери Plena Global, подібно компанії Organigram та їх представнику Розенталю, ретельно продумали весь процес вирощування канабісу, починаючи з посадки та закінчуючи збиранням урожаю.

Материнські рослини та їх клони починають свій життєвий цикл у сучасних теплицях, адаптованих під вирощування канабісу. Пізніше їх пересаджують у звичайні теплиці на період вегетації, а на плантаціях просто неба вони ростуть вже в період цвітіння.

Цвіккі сказав: «Свої переваги мають обидва види вирощування. Їх потрібно комбінувати».

За його словами контрольована кількість сонячного світла допомагає відстрочити цвітіння та продовжити фазу вегетації, завдяки чому рослини встигають набрати необхідну масу. Але найважливішим фактором для Plena є те, що культивація канабісу в теплицях дозволяє виростити однакові рослини та гарантує наявність нових саджанців, які можна посадити після збору врожаю на плантації.

«Така послідовність є ключовим фактором, оскільки медична марихуана має бути вирощена відповідно до стандартів. Тільки в такому разі її можна продавати як органічний продукт», – каже Цвіккі. Замість пестицидів, які будуть накопичуватися в рослині, Plena використовує стерилізованих хижих комах для захисту від шкідників та кінський гній у якості добрив.

Крім природних ресурсів Plena також використовує дані прогнозів погоди, які постійно збирає метеорологічна станція Big Data. Усі посіви аналізуються та порівнюються фахівцями компанії. У сукупності це допомагає розрахувати найкращий час для посадки того чи іншого сорту канабісу.

Проте успіх культивації залежить від природи. За словами Цвікк, зовнішні фактори, такі як сонячна радіація, можуть збільшити рівень канабіноїдів у маленьких рослинах. Виростити канабіс просто неба без використання гібридної системи — складне завдання, але здійсненне. Особливо у Південній Америці.

Стаття та фото за матеріалами ресурсу https://www.leafly.com/