Важливо! Всю інформацію викладено виключно в просвітницьких цілях. Інформація не закликає до вирощування чи вживання.

 

Канабісу, як і будь-якій іншій рослині, потрібен полив для виконання своїх основних функцій. Поживні речовини поширюються рослиною саме завдяки воді, тому без поливу вона просто не зможе вижити. Але забезпечення належного поливу марихуани може виявитися важчим завданням, ніж Ви думаєте.

Не існує точної науки про те, як поливати траву, адже в більшості випадків у Вас немає прямого доступу до коріння, тому неможливо напевне дізнатися, що відбувається у ґрунті.

Крім того, враховуючи той факт, що кущ постійно зростає, необхідний обсяг води постійно змінюватиметься.

Отже, ось кілька перевірених порад, які допоможуть зберегти Вашу траву здоровою та належним чином зволоженою.

Як часто потрібно поливати марихуану?

Типова помилка новачків – надто інтенсивний полив марихуани. Для того щоб коріння розросталося і проникало глибше в горщик, необхідно забезпечити здоровий цикл «вологості та сухості». Коріння всмоктує кисень, коли ґрунт висихає, а коли він надто вологий, рослина практично не може дихати.

Щоб визначити, чи потрібно поливати канабіс, вставте палець у землю на 3-5 см. Якщо вона волога – полив не потрібен. Якщо суха – можете поливати.

Ви також можете підняти горщик та спробувати визначити за вагою, чи потрібна рослині вода. Проте для цього потрібно «набити руку»: не забудьте підняти гроубокси після поливу, щоб відчути, наскільки вони важкі, коли наповнені водою. Тоді Ви зможете визначити, що горщик став легким, а рослина – сухою.

При недостатньому поливі рослина марихуани виглядає млявою і слабкою з жовтим або коричневим листям. У неї немає сили, і вона виглядає неживою. При надмірному поливі листя рослини виглядає приблизно так само як при недоливі, тобто пониклими, але при цьому воно стане темно-зеленими, а його кінчики скручуватимуться.

Позначте інтервали поливу рослини, а краще запишіть їх у журнал. Робіть нотатки, розрахунки та встановіть графік зрошення марихуани. В ідеалі встановити цикл, при якому Ви будете поливати рослини кожні два-три дні.

Майте на увазі, що у міру того як рослини зростатимуть, вони потребуватимуть більше води, і їх потрібно буде поливати частіше. При вирощуванні канабісу на відкритому повітрі він потребує більш частого поливу, оскільки зі зміною сезону погода буде спекотнішою.

Чим раніше Ви знайдете золоту середину між дуже вологим і дуже сухим ґрунтом, тим швидше Ви побачите, що Ваш сад процвітає.

Скільки потрібно поливати рослини марихуани?

Кількість необхідної для марихуани води варіюється в залежності від кількох факторів:

  • Розмір куща;
  • Температура повітря;
  • Загальний стан рослини;
  • Стадія розвитку.

Потрібно просочити землю в горщику так, щоб вода могла стікати через дренажні отвори гроубоксу. Вона повинна затримуватися на поверхні ґрунту при поливі, але не застоюватись. Тобто, до моменту, коли Ви переходите до поливу наступного горщика, у попередньому вода повинна повністю вбратися в землю.

Якщо рослина дуже суха, вода швидко протікатиме через горщик і вийде з дренажних отворів. У такому разі потрібно трохи полити кущ, а потім через 10-15 хвилин повернутися до нього і полити його ще один, а можливо й два рази. Це дозволить ґрунту поступово вбирати воду, поки він повністю не стане вологим.

Коріння постійно шукає воду, розростаючись і все більше віддаляючись від основного чи стрижневого кореня. У міру того, як рослина стає більшою, збільшується і радіус поливу – область навколо стебла рослини, яку потрібно поливати. Це допоможе спрямувати коріння до країв горщика, оскільки вони шукатимуть доступні поживні речовини у ґрунті.

При цьому не варто поливати ґрунт надто далеко коріння, адже це може призвести до утворення стоячої води та стати причиною появи кореневої гнилі, цвілі та шкідників.

Чи правильного розміру Ваш гроубокс?

Щоб правильно полити канабіс, він повинен знаходитися в гроубоксі відповідного йому розміру. Якщо горщик занадто великий, коріння рослини не зможе втягувати воду з ґрунту, до якого воно не дістає. Якщо коріння не вбирає воду, вона залишатиметься в ґрунті і довго випаровуватиметься, що може спричинити гниття коріння та появу небажаних комах та грибків.

І навпаки, якщо ємність занадто мала, коріння не зможе витягуватися, що зрештою зупинить зростання куща. При цьому Вам потрібно буде весь час поливати рослину, що додасть Вам роботи.

В ідеалі спочатку канабіс потрібно посадити в невеликий горщик, а потім поступово збільшувати його розміри в міру того, як рослина буде занадто великою для нього. Наприклад, Ви можете почати вирощування в 4-х літровому горщику, а потім пересадити кущ у гроубокс об'ємом 8, 20, 40 літрів і так далі.

Рослини готові до пересадки, коли здорова коренева система охоплює більшу частину ґрунту, а коріння не сплутане. При пересадці знайдіть час, щоб подивитися на його якість: яскраво-біле коріння з міцною товстою структурою − ознака того, що рослини поливають правильно.

Що таке промивання або флашинг?

Промивання – важлива частина процесу вирощування марихуани, при якій Ви припиняєте підживлення рослин нутрієнтами та починаєте поливати їх звичайною чистою водою. Насамперед це робиться для того, щоб вимити будь-які поживні речовини, які могли накопичитися в рослині протягом її життя. Зазвичай, ця процедура проводиться приблизно за тиждень до початку збору врожаю.

Промивання також здійснюють, щоб «очистити» кущі і почати процес підживлення наново, у тому випадку, якщо у них виявили дисбаланс поживних елементів. Прикладом є блокування поживних речовин, коли рослини не можуть поглинати нові нутрієнти.

Як промивати рослини марихуани

Флашинг канабісу перед збиранням врожаю

Остання промивка має відбутися приблизно за тиждень до того, як Ви зріжете рослини для збору врожаю. Поливайте кущі з такою ж частотністю, як зазвичай, але вже простою водою. Це змусить рослину використовувати поживні речовини, що накопичилися в ній, адже якщо їх запаси не вичерпуються або не розщеплюються, це може вплинути на якість диму і смак зібраних шишок.

Подивившись на трихоми марихуани, Ви зможете визначити, коли рослини готові до промивання. Можна починати флашинг, коли трихоми стають молочними чи каламутними.

За скільки часу до збирання врожаю потрібно починати промивання залежить також і від живильного середовища, в якому росте канабіс:

  • Ґрунт: 7-10 днів;
  • Мінеральна вата чи кокосовий субстрат: 7 днів;
  • Гідропоніка: 5-7 днів.

При вирощуванні у збагаченому органічному ґрунті не рекомендується промивати рослини. Це пов'язано з тим, що в ньому вже містяться всі поживні речовини, необхідні рослині для процвітання, і, затоплюючи ґрунт, Ви можете змити і пошкодити складну екосистему, над розвитком якої Ви багато працювали.

Коли припинити полив перед збиранням урожаю

На стадії промивання поливайте марихуану як зазвичай − не дозволяйте ґрунту ставати занадто сухим або надто вологим. Особливо небажано збирати врожай із засохлих або зів'ялих рослин, вони повинні бути красивими та здоровими, коли Ви їх зрізаєте.

Промивання рослин марихуани при дисбалансі поживних речовин або їх блокування

Надмірне підживлення поживними речовинами, неправильний рівень pH та інші навантаження на рослини можуть призвести до дисбалансу нутрієнтів або їх блокування. Накопичення солей з підживлення або неправильний рівень pH, що перешкоджає поглинанню поживних речовин, спричинюють блокування всмоктування нутрієнтів та призводять до накопичення їх у ґрунті. При цьому рослини не можуть отримати до них доступ.

Промивання видалить ці зайві накопичення та допоможе відновити pH-баланс ґрунту. Це дозволить рослинам відновити поглинання поживних речовин, завдяки чому кущі зможуть рости здоровими та в нормальному темпі.

Щоб виконати такий тип промивання, рясно поливайте рослини водою з рівнем pH від 6,0 до 6,8 для ґрунту та від 5,5 до 6,5 для гідропоніки. Повністю просочіть вміст горщика, а потім знову повторіть процедуру через 15 хвилин. Промивання має усунути будь-яку закупорку та «звільнити місце» для нових поживних речовин.

Як обрати найкращу воду для рослин марихуани

Щоб виростити здорові, сильні рослини канабісу, Вам потрібно уважно стежити за водою, якою Ви поливаєте кущі.

Коли справа доходить до джерела води для садів марихуани, існує дві поширені помилки:

  • Вся вода однакова;
  • Вода, яка вважається безпечною для споживання, також підійде для рослин.

Вода може містити ряд забруднюючих речовин – деякі з них безпечні для використання в саду, в той час як інші можуть завдати шкоди здоров'ю рослин. Кожен гровер повинен знати, де взяти чисту воду та як обробити забруднену, щоб зробити її придатною для саду.

Дізнайтеся рівень pH та PPM

Важливий термін, значення якого слід розуміти, говорячи про якість води та її типи – це pH або водневий показник, який використовується для визначення кислотності та лужності рідини. Вимірювання pH відбувається за шкалою від 0 (найбільш кисла) до 14 (найбільш лужна).

До рідин з високою кислотністю відносяться акумуляторна кислота, лимонний сік та оцет, у той час як до сильних основ – побутовий аміак, магнезіальне молоко та відбілювач. Дистильована вода є нейтральною, її рівень pH дорівнює 7.

Залежно від живильного середовища, яке Ви використовуєте, найкращим варіантом для поливу канабісу буде вода з рівнем pH 6-7, оскільки він є оптимальним для поглинання нутрієнтів.

Ще один важливий термін, який потрібно знати – ppm або мільйонна частка. Це показник концентрації твердих розчинених частинок у воді. Оскільки більшість води не є чистою H2O, ppm дає точне вимірювання відсотка забруднюючих речовин у конкретному джерелі.

У воді можуть знаходитись наступні забруднюючі речовини:

  • Хімічні: хлор, хлорамін, магній, кальцій, солі, азот;
  • Фізичні: каміння, пісок, відкладення, органічні матеріали;
  • Біологічні: бактерії, мікотоксини, віруси, паразити;
  • Радіологічні: уран, цезій.

Багато джерел води природним чином містять такі речовини. У струмках, ставках та озерах можуть бути різні біологічні забруднювачі, наприклад, бактерії та паразити.

Інші джерела, до яких належить очищена міська або проточна вода, часто обробляються певною кількістю хімікатів, таких як хлор, кальцій та магній, щоб уникнути біологічного зростання бактерій.

Вода, в якій більше мінералів, таких як кальцій або магній, називається жорсткою. Вона має більш високий вміст у мільйонних частках через велику кількість розчинених у ній твердих речовин. Вода, в якій менше мінералів із нижчим вмістом у мільйонних частках, називається м'якою.

Де взяти воду

Під час пошуку води для саду у тих, хто вирощує канабіс у будинку, є кілька варіантів, доступних у різних цінових категоріях. У кожного з них є свої переваги та недоліки.

При виборі джерел води слід враховувати такі фактори:

  • Початкові та подальші витрати на експлуатацію;
  • Доступність води;
  • Загальна якість води;
  • Можливість дістати більшу кількість води за потреби;
  • Зусилля, необхідні для отримання води;
  • Вплив на навколишнє середовище.

Наведені нижче варіанти є найбільш практичними, хоча існують і інші методи водопостачання, доступні звичайному гроверу.

Нефільтрована вода із крана

Попри поширену думку, використання нефільтрованої проточної води для поливу канабісу не є смертним вироком для рослин. Цей тип джерела сильно відрізняється залежно від муніципалітету (міста) та його протоколів очищення води.

У деяких містах використовується неймовірно жорстка вода з високим рівнем забруднювачів, таких як хлор, кальцій та магній. При цьому вода з низькою концентрацією цих хімікатів може негативно вплинути на біологічну активність в органічному ґрунті.

Один із способів очистити воду від хлору – дати їй відстоятись протягом 24-48 годин. Цього часу буде достатньо для випаровування хімічної речовини, що зробить проточну воду придатною для вирощування.

Плюси. Водопровідна вода коштує недорого, отже, її можна використовувати у великій кількості. Крім того, доклавши невеликі зусилля з коригування ppm та pH, воду з-під крана можна використовувати для поливу.

Мінуси. Цей варіант може бути недоступний для гроверів, що мешкають у містах, де системи водопостачання сильно очищують воду. Виробникам органічного канабісу варто враховувати, що хімічні речовини в очищеній воді можуть негативно впливати на ґрунтове біорізноманіття.

Системи збирання води

Ви можете створити систему для збору дощової або стічної води. Вони є дуже ефективними за певних умов і можуть бути недорогими та екологічно безпечними.

Плюси. Системи збору води, такі як уловлювачі дощової води, є чудовим варіантом постійного джерела при вирощуванні канабісу. Вони можуть прослужити тривалий час при мінімальному обслуговуванні та можуть бути адаптовані до саду будь-якого розміру. Такі системи особливо корисні у посушливому кліматі, де заохочується економія води.

Збір стічних вод – відмінний спосіб повторного використання води. За наявності системи уловлювання та фільтрації Ви можете знову пустити в роботу воду, яка вже використовувалася на ділянці.

Мінуси. На жаль, у багатьох юрисдикціях є ухвали, які або повністю забороняють, або встановлюють суворі обмеження на збирання дощової води та повторне використання стічних вод. Прихильники цих обмежень стверджують, що такі джерела можуть спричинити проблеми зі здоров'ям та порушують техніку безпеки.

Хоча встановлення простої системи вловлювання води може бути недорогим, все ж таки потрібен деякий стартовий капітал. Воду, зібрану після дощу або шляхом рециклінгу, також необхідно фільтрувати і зберігати належним чином. Для цього потрібні системи фільтрації та спеціальні резервуари для зберігання, влаштовані таким чином, щоб витримувати вплив погодних умов без ризику їхнього пробою або забруднення води.

Бутильована вода

Така вода – відмінне чисте, незабруднене, відносно недороге джерело для невеликого саду. У більшості продуктових магазинів та торгових центрів є дистильована вода у пляшках, і багато компаній пропонують послуги з її доставки за помірними цінами.

Плюси. Ця вода доступна в невеликих кількостях, її легко дістати. Вона також безпечна для рослин і не потребує додаткової фільтрації.

Мінуси. Все ж таки потрібно докласти невеликих зусиль, щоб отримати цю воду.

Бутильована вода також дуже негативно впливає на навколишнє середовище, оскільки необхідні певні ресурси для створення ємностей для води або для її транспортування, наприклад, паливо. Крім того, після використання залишається сміття – баки або пляшки.

Системи зворотного осмосу

Для великих виробників марихуани, які не мають фінансових обмежень, системи фільтрації – найкращий варіант необмеженого запасу чистої води. Існує кілька ефективних систем фільтрації, хоча системи зворотного осмосу (RO), мабуть, найпопулярніші серед культиваторів канабісу.

Вони працюють, проштовхуючи молекули води через напівпроникну мембрану, що відфільтровує більшість забруднень. Є багато різновидів систем зворотного осмосу, які сильно відрізняються за ціною.

Плюси. Використання системи зворотного осмосу гарантує абсолютну фільтрацію та знезараження, що робить її безпечним методом очищення великої кількості води. Після початкових витрат на встановлення ця система забезпечить практично нескінченний запас чистої води для вирощування канабісу.

Мінуси. Початкова вартість навіть базової системи зворотного осмосу може становити сотні доларів, а ціни за просунуті системи можуть сягати тисяч. За таких високих початкових витрат для дрібних виробників така система може стати нездійсненною мрією.

Також відомо, що системи зворотного осмосу витрачають багато води, через що вони очолюють список джерел, які негативно впливають на навколишнє середовище. Системи зворотного осмосу продовжують втягувати та фільтрувати воду протягом певного періоду часу після закінчення використання, таким чином, витрачаючи її марно. Встановивши насос фільтрату, можна зменшити втрати води.

Стаття та фото за матеріалами ресурсу https://www.leafly.com/